12 : 24

Sokol Blovice

(5:13)

Litvínovské házenkářky začaly ve 2. lize prohrou

Házenkářky KNH Litvínov se ve své premiéře druhé ligy představily na domácím hřišti. Jejich soupeřkami bylo družstvo západočeských Blovic, které v loňské sezoně bojovalo s Plzní o postup do nejvyšší soutěže a v letošním roce by rádo do první ligy postoupilo. Pro mnohé hráčky Litvínova to byl start v ligovém utkání, což se projevilo na nervozitě i konečném výsledku.

KNH Litvínov – Sokol Blovice    12:24 (5:13)

Úvod zápasu pro domácí hráčky nevyzníval vůbec špatně, dostaly sice první branku, na kterou hned odpověděly a z následujícího útoku se ujaly vedení. Ještě v 10. minutě vedly domácí házenkářky 3:2. Pak ale nasedla na litvínovské hráčky nervozita a po zbytečných ztrátách z nepřesné střelby nebo v rozehrávce se taktovky ujaly hráčky Blovic. Soupeř ukázal svou sílu a velmi přesvědčivě dovedl utkání v poločase s vysokým náskokem. Po změně stran byla vidět na domácích snaha o korekci stavu, ale zkušené Blovice si svůj náskok drželi. Druhý poločas byl ale vyrovnanější a v závěru se začaly prosazovat i domácí střelkyně, body si však zaslouženě z Litvínova odvezly soupeřky na západ Čech. Trenér domácích k zápasu dodal: „Pro nás je to cenná zkušenost, neznali jsme sílu soupeřek, ale věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, protože Blovice mají ambici hrát první ligu. Vyjma dvou hráček, zbývající holky si odbyly ligovou premiéru, navíc jsme nebyli v kompletním složení. První zápas nám ukázal slabiny ale i přednosti, musíme se vyvarovat vlastních chyb a dostat do hry jednoduchost a klid, nervozita holky svazovala. Musím vyzdvihnout velmi dobrý výkon obránkyně Terezy Váňové, která ač je věkem dorostenka hrála velmi zkušeně a bojovně. V útoku se musí ještě sehrát Bilohuščínová s Gajarskou, protože to jsou holky, které by měly tým táhnout.“ Litvínovské hráčky mají další víkend volno, ale hned druhý zářijový víkend se představí opět doma a to hned ve dvou zápasech, v sobotu s Prahou - Modřany a v neděli pak s Tymákovem.