Datum a čas konání: 21.4.2024 00:00
Místo: Litvínov

Víkendové ohlédnutí kapitánky

Oba víkendové zápasy ve druhé lize žen hodnotí Kája Hochelová, kapitánka týmu.

Sobotní zápas proti Modřanům jsme zvládly v celku dobře. Jelikož jsme soupeře již jednou porazily, vstupovaly jsme do zápasu v celkem velké pohodě, a to i přes to, že jsme přijely s oslabeným útokem a spoléhaly se jen na nejzkušenější Zdenku st. V první půli se nám dařilo, hráli jsme přesně to, na čem jsme se domluvily, a vše nám vycházelo, díky tomu jsme v poločase vedly 8:5.

V druhém poločase nám stačilo jen udržet náskok nad soupeřem a pohlídat si tak vítězství. Nicméně díky chybám na obou stranách našeho týmu a zlepšení střelby našich soupeřek se konec zápasu značně zdramatizoval a pár minut před koncem zápasu bylo srovnáno na 16:16. Naštěstí nás opět podržela zkušená Zdenka st., která v poslední minutě vstřelila vítězný gól.

Zato nedělní zápas s Blovicemi byl pro nás značně složitější. Věděly jsme, že Blovicím, od kterých jsme na úvod ligy obdržely vysokou porážku, můžeme být vyrovnaným soupeřem, pokud budeme hrát tak, jako vždy. Nicméně nám opět nebylo přáno a do Blovic jsme jely s ještě nižším počtem útočnic, než v sobotu do Modřan.

První půle byla v celku vyrovnaná, dařilo se nám se soupeřem držet krok i přes to, že blovické útočnice byly mnohem rychlejší než my na obraně, a často se tak dostávaly do úniků.

Druhý poločas byl o poznání horší, špatně jsme se koncentrovaly a začaly jsme více chybovat. Holky v útoku se nebyly schopné prosadit, a i ve výhodných pozicích raději přihrávaly obsazené Zdence st., obrana zase nestíhala rychlé tempo Blovických útočnic, které často střílely osamocené na brankovišti. Stačilo několik zkažených míčů na naší straně, a nespočet rychlých úniků domácích k tomu, abychom už se soupeřem nestačily držet krok, díky tomu jsme také prohrály 17:22.

Obrovské díky patří hlavně Zdence st., která nám svou bojovností a zkušenostmi velice pomohla a díky ní slavíme alespoň jedno vítězství.